Systemy FM

Systemy FM

Systemy FM to urządzenie wspomagające słuch, które ułatwia komunikacje w trudnych warunkach akustycznych, np. klasa szkolna, spotkania w grupach, na zebraniach lub restauracji.

System FM składa się z mikrofonu i odbiornika. Osoba mówiąca ma założony mikrofon, a dźwięk jest przesyłany bezpośrednio drogą bezprzewodową do aparatu słuchowego. Pozwala to pokonać barierę odległości, hałasu w tle, a także zachować głośne i wyraźne brzmienie mowy.

System FM jest rewelacyjnym rozwiązaniem dla dzieci, gdyż pozwala im na swobodę w komunikowaniu się, za czym idzie ich prawidłowy rozwój. Również może być przydatny dla studentów i osób czynnych zawodowo.

Szybkie tempo dzisiejszego świata stwarza coraz większe wymagania komunikacyjne. Narzędzia, takie jak telefony komórkowe, systemy poczty głosowej, czy wideokonferencje stają się standardem w większości środowisk pracy i w szkołach. Nadążenie za ich rozwojem może być trudnym zadaniem nawet dla ludzi dobrze słyszących.

Osoby niedosłyszące napotykają jeszcze większe trudności. Trzeba umożliwić zrozumienie mowy w takich warunkach słyszenia jak: hałaśliwe otoczenie, pomieszczenia z pogłosem, rozmowa na odległość. Firma AsoMed wychodzi temu naprzeciw, oferując systemu bezprzewodowej komunikacji FM. Bariery w słyszeniu i rozumieniu mowy mogą pokonywane być z sukcesem. Oto kilka korzyści:

Dzięki systemom FM użytkownicy aparatów słuchowych mogą korzystać z wielu udogodnień nowoczesnej techniki takich jak: telewizja, telefon komórkowy i stacjonarny, sprzęt stereofoniczny, odtwarzacze MP3 i płyt kompaktowych, komputery, laptopy.

Technologia systemów FM umożliwia wyraźne słyszenie i rozumienie mowy podczas oglądania telewizji, prowadzenia rozmów telefonicznych czy słuchaniu muzyki.

System FM może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jest to jedyny system składający się z całkowicie kompatybilnych elementów, który zaspokaja codzienne potrzeby użytkowników aparatów słuchowych, począwszy od oglądania telewizji, prowadzenia rozmów telefonicznych, a skończywszy na uczestnictwie w spotkaniach służbowych i towarzyskich.

Nawet najnowszej generacji aparaty słuchowe mają ograniczone możliwości w warunkach hałasu, pogłosu, czy odległości, mogą wystąpić problemy w porozumiewaniu się. System FM to klucz do poprawy rozumienia mowy.

AsoMed oferuje systemy FM, które mogą współpracować z praktycznie wszystkimi zausznymi i wewnątrzusznymi aparatami słuchowymi, a także implantami ślimakowymi dostępnymi aktualnie na rynku.

Zobacz również

Badanie słuchu Gdynia

Umów wizytę

Zadzwoń umów wizytę

ASOMED Wzgórze Świętego Maksymiliana

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Przychodnia NZOZ „Wzgórze Świętego Maksymiliana” ul. Legionów 67, gab. nr 23

Zapraszamy od poniedziałku do piątku

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 351 30 20
518 357 540
Umów wizytę

ASOMED Świętojańska Gdynia

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Świętojańska 98, 81-388 Gdynia

Zapraszamy poniedziałek-wtorek

9.00-17.00

środa-piątek:

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 620 81 98
Umów wizytę
Umów wizytę