AsoMed Gdynia

O niedosłuchu

Ubytek słuchu jest zaburzeniem funkcjonowania układu słuchowego, który objawia się ograniczeniem zdolności do słyszenia dźwięków. W większości przypadków niedosłuch postępuje bardzo wolno, w związku z czym trudno od razu zauważyć pogarszającą się percepcję dźwięków. Dlatego, też często bywa tak, że to otoczenie osoby niedosłyszącej zazwyczaj jako pierwsze zauważa narastający problem.

Jeżeli często prosisz rozmówców o powtórzenie, najprawdopodobniej związane jest to z ubytkiem słuchu. Wiele osób z uszkodzonym słuchem „ustawia” coraz większą głośność telewizora oraz może mieć problemy ze słyszeniem np. dzwonka do mieszkania, dzwonka telefonu oraz różnych sygnałów ostrzegawczych.

Wraz z pogłębianiem się niedosłuchu zaczynają się coraz większe problemy ze zrozumieniem mowy, co sprawia wiele trudności podczas konwersacji. Osoby z ubytkiem słuchu o wiele gorzej rozumieją mowę, przy czym słuchanie jej, zwłaszcza w hałaśliwym otoczeniu, wymaga od nich dużego wysiłku oraz koncentracji. Nierzadko pacjenci dotknięci niedosłuchem rezygnują ze spotkań towarzyskich, mają gorsze wyniki w pracy i szkole.

Ubytek słuchu jest zatem nie tylko problemem medycznym, ale i społecznym. Przyczynia się on do pogorszenia ogólnego stanu zdrowia i zaniechania szeroko pojętej aktywności społecznej.

Zobacz również

Badanie słuchu Gdynia

Umów wizytę

Zadzwoń umów wizytę

ASOMED Wzgórze Świętego Maksymiliana

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Przychodnia NZOZ „Wzgórze Świętego Maksymiliana” ul. Legionów 67, gab. nr 23

Zapraszamy od poniedziałku do piątku

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 351 30 20
518 357 540
Umów wizytę

ASOMED Świętojańska Gdynia

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Świętojańska 98, 81-388 Gdynia

Zapraszamy poniedziałek-wtorek

9.00-17.00

środa-piątek:

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 620 81 98
Umów wizytę
Umów wizytę