otoemisja

Otoemisja

Otoemisjabadanie to pozwala na wykrycie niedosłuchu, już od pierwszych dni życia dziecka. Przeprowadzane jest bez aktywnego udziału pacjenta, dlatego można je wykonać u każdego, bez względu na wiek i stan zdrowia. Jest to nieinwazyjne badanie słuchu, pozwalające na ocenę funkcjonowania komórek słuchowych.

Działanie otoemisji (OAE) opiera się na zjawisku fizjologicznym, które polega na emisji przez ucho wewnętrzne dźwięków w odpowiedzi na bodziec akustyczny (trzask). Słaby sygnał emitowany jest przez ucho wewnętrzne do otoczenia (przewód słuchowy zewnętrzny), skąd może być rejestrowany za pomocą aparatu do pomiaru OAE.

Pomiar ten powinien odbywać się w dźwiękoszczelnych warunkach, dlatego pacjent podczas tego badania znajduje się w kabinie ciszy. W przewodzie słuchowym (zewnętrznym) badanego ucha umieszcza się sondę pomiarową, w której znajduje się głośnik nadający dźwięk i czuły mikrofon odbierający otoemisję ze ślimaka. Sonda pomiarowa połączona jest z aparatem przetwarzającym dane oraz z komputerem, na którym rejestrujemy wynik w postaci wykresu.

Badanie to nie jest finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego jest badaniem płatnym. Konieczna jest także wcześniejsza rejestracja.

Zobacz również

Badanie słuchu Gdynia

Umów wizytę

Zadzwoń umów wizytę

ASOMED Wzgórze Świętego Maksymiliana

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Przychodnia NZOZ „Wzgórze Świętego Maksymiliana” ul. Legionów 67, gab. nr 23

Zapraszamy od poniedziałku do piątku

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 351 30 20
518 357 540
Umów wizytę

ASOMED Świętojańska Gdynia

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Świętojańska 98, 81-388 Gdynia

Zapraszamy poniedziałek-wtorek

9.00-17.00

środa-piątek:

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 620 81 98
Umów wizytę
Umów wizytę