Aparaty słuchowe na raty

Aparaty słuchowe

Aparaty słuchowe. Szeroka oferta naszej firmy umożliwia ogromny wybór odpowiedniego modelu. Naszym pacjentom dopasowujemy najnowszej generacji aparaty słuchowe z pełnej palety typów oraz kolorów, wiodących przedstawicieli firm zajmujących się od wielu lat produkcją i udoskonalaniem aparatów słuchowych. W ofercie posiadamy wszystkich czołowych producentów aparatów słuchowych, dzięki czemu pacjent może przetestować aparaty kilku firm i wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie barwę dźwięku.

Aparaty zauszne:

Aparaty BTE składają się z części zausznej, części dousznej oraz łączącego je dźwiękowodu. Są to zazwyczaj mocne aparaty zauszne przeznaczone do korekcji niedosłuchów w zakresie od dużych do głębokich.

Aparaty zauszne (RITE) ze słuchawką w uchu
Aparat RITE łączy w sobie zalety aparatu BTE i CIC, czego efektem jest najwyższej jakości dźwięk i doskonałe wzornictwo. Nowoczesne aparaty RITE są właściwie niewidoczne, ponieważ słuchawka aparatu jest umieszczona wewnątrz kanału słuchowego. Idealne połączenie mocy i dyskrecji. Przeznaczone dla Klientów z ubytkiem słuchu w zakresie od średniego do głębokiego.

Aparaty wewnątrzuszne i wewnątrzkanałowe

IIC jest umieszczany głęboko w kanale Użytkownika, będąc jednocześnie całkowicie niewidocznym rozwiązaniem protetycznym. IIC jest stosowany w zakresie niedosłuchów od średniego do średnio-dużego.

 

 

 

 

 

 

CIC jest bardzo małym, niemalże niewidocznym aparatem słuchowym używanym w korekcji niedosłuchów w zakresie od małego do średnio-dużego.

 

 

 

 

 

 

ITC jest klasycznym aparatem wewnątrzusznym, oferującym z łatwą obsługę, zalecanym dla Pacjentów z ograniczonymi możliwościami manualnymi. Stosowany w niedosłuchach w zakresie od małych do średnio-dużych.

 

 

 

 

 

 

ITE HS jest jednym z największych aparatów wewnątrzusznych. Aparat jest umieszczany w małżowinie usznej i jest zalecany dla Klientów w ograniczonymi zdolnościami manualnymi lub/i z problemami wzrokowymi. Stosowany w zakresie ubytków słuchu od średnich do głębokich.

 

 

 

 


Aparaty ładowalne

Obecnie największą popularnością cieszą się aparaty słuchowe wyposażone w akumulator litowo-jonowy, który umożliwia zasilanie aparatu przez cały dzień użytkowania, w tym wielogodzinne strumieniowanie dźwięku i rozmowy telefoniczne. Dzięki ładowalnym aparatom słuchowym nie trzeba już pamiętać o zakupie i wymianie baterii.

Funkcję dodatkowe:

Współczesne aparaty słuchowe wyposażone są w szereg dodatkowych funkcji, znacznie ułatwiającej użytkowanie aparatów słuchowych.

W zależności od wybranego modelu aparatu słuchowego mogą być to m.in.:

 • bezprzewodowa łączność z urządzeniami audio i smartfonami. Za pomocą aplikacji mobilnej można m.in. regulować głośność, zmieniać programy, czy znajdować aparaty słuchowe, np. jeśli się zgubiły. Można bezpośrednio słuchać muzyki czy odbierać telefony bezpośrednio przez aparaty słuchowe
 • Zdale ustawianie aparatów słuchowych – aparaty można ustawić bez konieczności wychodzenia użytkownika z domu. Jest to ogromny atut w dobie zagrożenia epidemiologicznego oraz ogromna zaleta w pokonywaniu barier odległości.
 • Większość aparatów wyposażono w obudowę hydrofobową, pyło i wodoodporną, gwarantującą bezpieczeństwo i niezawodne działanie, nawet w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, co jest szczególnie ważne w przypadku użytkowania aparatów słuchowych przez dzieci.
 • Posiadają cewkę indukcyjną oraz przycisk funkcyjny
 • Bezpośrednie połączenie z zestawami wspomagającymi słyszenie, np. EduMic, TV adapter czy inne akcesoria dedykowane aparatom słuchowym.

Gdy zaistnieje potrzeba zastosowania aparatu słuchowego, nie należy bać się tego urządzenia. Gdy jest ono właściwie dobrane i odpowiednio dopasowane staje się niezastąpionym. Również wielkość aparatu w ciągu ostatnich lat zmniejszyła się kilkukrotnie. Dziś możemy proponować dla większości naszych pacjentów praktycznie niewidoczne, komfortowe aparaty słuchowe i systemy wspomagające słyszenie.

Postęp w dziedzinie aparatów słuchowych jest olbrzymi. Dostępnych jest kilkaset rożnych typów aparatów od najprostszych do najbardziej zaawansowanych aparatów cyfrowych. Dziś aparaty są na tyle inteligentne, że rozpoznają sytuacje akustyczne i dopasowują automatycznie szereg systemów, po to aby osiągnąć najlepsze zrozumienie mowy i komfort użytkowania.

Aparaty słuchowe dobierane są w punktach protetycznych. Dobór aparatu jest procesem złożonym i indywidualnym. Aby protetyk słuchu mógł dobrać odpowiednie aparaty słuchowe i zaprotezować pacjenta we właściwy sposób musi wziąć pod uwagę szereg czynników. Oczekiwania naszych pacjentów są bardzo różne. Poza technicznymi przesłankami przy wyborze odpowiedniego aparatu słuchowego bierzemy pod uwagę priorytety wysuwane przez naszych klientów np. wielkość aparatu, kolor, łatwość obsługi, cena.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również:

 • Aparaty słuchowe na przewodnictwo kostne – okularowe i pudełkowe
 • Generatory szumów – cyfrowe i analogowe
 • Telefony, zegarki, budziki i akcesoria dla niesłyszących
 • Urządzenia wspomagające słyszenie
 • Ochronniki słuchu
 • Indywidualne wkładki uszne
 • Wkładki przeciwhałasowe i przeciwwodne

Zobacz również

Badanie słuchu Gdynia

Umów wizytę

Zadzwoń umów wizytę

ASOMED Wzgórze Świętego Maksymiliana

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Przychodnia NZOZ „Wzgórze Świętego Maksymiliana” ul. Legionów 67, gab. nr 23

Zapraszamy od poniedziałku do piątku

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 351 30 20
518 357 540
Umów wizytę

ASOMED Świętojańska Gdynia

Badania słuchu, aparaty słuchowe, serwis

Świętojańska 98, 81-388 Gdynia

Zapraszamy poniedziałek-wtorek

9.00-17.00

środa-piątek:

8.00 - 16.00

Przed wizytą prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną:

58 620 81 98
Umów wizytę
Umów wizytę